Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal

   Ustaw nas jako strone startow  Dodaj nas do swych ulubionych stron  ŚR News - kanał RSS  ŚR Forum  - kanał RSS  ŚR - kanał  Facebook  ŚR - kanał Twitter                

           
 
   
Świat Radio 07-08/2020        Spis treści
       Od redakcji

ŚR 07-08/2020 - okładka

Kalendarz wydarzeń
     Lipiec
ŚR Kalendarz wydarzeń - kanał RSS
NPWŚCPS
 
 
 
 

Nasi partnerzy
Polski Związek Krótkofalowców

Radiowy Biuletyn Informacyjny

Propagacja

Goście na serwisie

     Zobacz w większym oknie


Forum Świat Radio

My są bracia za duchem i po krwi
    01.07.2020 | 14:09 | Odpowiedzi: 0
NAVCOMM
    08.06.2020 | 10:55 | Odpowiedzi: 2
Odblokowanie Alana Ct180
    08.06.2020 | 10:53 | Odpowiedzi: 1
Dziesiąta rocznica katastrofy Smoleńskiej
    10.04.2020 | 09:19 | Odpowiedzi: 0
Odbiorniki radiowe - moduł nagrywający sygnał analogowy
    18.08.2017 | 14:58 | Odpowiedzi: 2
Jubileuszowy 25 Młodzieżowy CQ UT Contest-2018
    14.08.2017 | 17:46 | Odpowiedzi: 0
Stosownie Word 2010
    05.01.2017 | 11:33 | Odpowiedzi: 0
Odbiornik Torn.E.b
    28.10.2016 | 09:07 | Odpowiedzi: 2
Paczka programow dla radio operatora
    20.10.2016 | 08:11 | Odpowiedzi: 1
Dział: Sprzedam Sprzedam: Voltomierz DC, 0 - 100 V z rozdzielczością 0.1 V. Napięcie zasilania 4 - 30 V/DC. Wysyłam kurierem za 14 zł. InPostem 15 zł lub za pobraniem 20zł - 17 zł. QTH. Tel. 516-620-567. E-mail: yaesu15@wp.pl
Dział: Sprzedam Sprzedam: Woltomierz/amperomierz prądu stałego, 3 cyfry, 100 V/50 A. W zestawie bocznik 50 A. Wyświetlacz: 0.28" LED - napięcie czerwony, prąd niebieski - 40 zł. QTH. Tel. 516-620-567. E-mail: yaesu15@wp.pl

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

 
     Powiadom Admina  
Zakłócenia z komputera i monitora
    doominic  

  

Wysłany: 17-02-2005, godz. 13:05   
Jak ekranowac ekranowany komputer oraz monitor aby nie wplywal na prace radia UKF/MW/SW ?

    oe1kda  

  

Wysłany: 13-04-2005, godz. 15:47   
...Jak ekranowac ekranowany komputer oraz monitor aby nie wplywal na prace radia UKF/MW/SW ?...
**********************
Witam Kolegę !
Dla zmiejszenia poziomu zakłóceń pochodzących od systemu komputerowego proponuję:
1) sprawdzić, czy wszystkie blachy obudowy komputera mają ze sobą dobry kontakt elektryczny, ew. w kilku miejscach usunąć lakier i mocniej skręcić ze sobą, tam gdzie sa śruby. Na śruby można dać podkładki zębate. To samo warto sprawdzić przy zasilaczu.
2) Jesli nie ma śrub to w miejscach szyn, zatrzasków itp. - wszędzie gdzie blachy się ze sobą stykają poszukać miesc gdzie można poprawić kontakt elektryczny.
Można nawet w wybranych miejscach podłożyć grubą licę dla poprawienia kontaktu.
3) Sprawdzić, czy blaszki od płytek dodatkowych mają dobry kontakt z obudową, ew. poprawić. Dokręcic śrubki mocujące.
4) Obudowę monitora można polakierować wewnątrz lakierem przewodzącym (metalizującym) albo wyłożyć folią metalową i zadbać o dobry kontakt elektryczny jej części. Monitor jest szczególnie silnym źródłem zakłóceń i należy na niego i jego połączenia zwrócić najwięcej uwagi.
5) na kable zasilające, monitora (zwłaszcza), klawiatury, modemu, drukarki i inne założyć rdzenie-obejmy (są takie w handlu ale nie wiem, które firmy w Polsce to prowadzą), ew. kable przewinąć kilka razy przez rdzeń pierścieniowy o większej średnicy (tak jak się to robi nieraz z kablami antenowymi, żeby nie promieniowały).
Można zakładać po kolei najpierw na kable sieciowe i monitora a potem na inne i sprawdzać wynik.
Na kable łączące komputer z peryferiami można nawet naciągnąć oplot ekranujący (np. zdjęty z kabla koncentrycznego) i połączyć go z obudową, ale najpierw lepiej założyć rdzenie lub przewlec przez nie bo to łatwiejsze.
6) sprawdzić czy połączenie komputera z kontaktem uziemiającym w gniazdku sieciowym jest w porządku.
7) Kolejno odłączać od komputera i od zasilania urządzenia peryferyjne i sprawdzać, które powodują szczególne zakłócenia i nimi zająć się w pierwszej kolejności.
Sprawdzić i ew. poprawić kontakt części obudowy innych urządzen peryferyjnych połączonych z komputerem jeśli jest metalowa albo polakierować lakierem przewodzącym jeśli jest plastikowa.
9) Ewentualnie wymienić wtyczki na kablach łączących z urządzeniami peryferyjnymi z plastikowych na mające obudowę metalową lub metalizowaną. Obudowa wtyczki powinna być połączona z ekranem kabla.
10) Zakłócenia powodowane przez monitor można troche przesunąć w paśmie częstotliwości zmieniając rozdzielczość obrazu i obserwując wyniki (przynajmniej na próbę i dla oceny udziału monitora w całości zakłóceń).
11) możliwie jak najdalej odsunąć komputer od radia lub telewizora albo ich anten,
sprawdzić czy ekran kabla od anteny TV lub zewnętrznej radiowej jest w porządku i czy dobrze kontaktuje.
12) Jeśli komputer nie jest używany to nie zostawiać go w stanie czuwania tylko wyłączać wyłącznikiem.
73
Krzysztof, OE1KDA

    AdminSR  

     

Wysłany: 13-04-2005, godz. 21:16   
Oczywiście w żaden sposób nie można nie zgodzić się z kolegą OE1KDA.

Tak się składa, iż mam wielką przyjemność administrować także serwisem dla m.in. realizatorów studyjnych - www.eis.com.pl. Tam sprawy wszelkich zakłóceń od strony jednostek centralnych oraz monitorów przekładają się na całokształt sprawy (czyt. wielkie pieniądze). Pozwolę sobie streścić w dwóch punktach szereg dyskusji na podobny temat z tamtejszego forum.

1.) o ile chodzi o jednostkę centralną komputera to zdiagnozować problem jest względnie łatwo - masa i obudowa -> sondy szpilkowe (szkoda lakieru na obudowie i podzespołach) + miernik rezystancji.
2.) o wiele trudniej jest "dociec prawdy" z monitorami CRT, tutaj proste zabiegi najczęściej nie pomogą i - proszę mi wierzyć - jedynym skutecznym (wszyscy wiemy, że nie tanim ) rozwiązaniem będzie zakup monitora LCD.

Wydawałoby się to proste, niemniej jednak są to wnioski po długotrwałych, czasem do bólu merytorycznych dyskusjach.
_________________
Wojtek Chabinka - administrator serwisu ŚR

    sq4avd  

  

Wysłany: 04-11-2007, godz. 16:33   
Mi pomogła zmiana płyty komputera i jak makiem zasiał, zakłócenia bardzo iciążliwe na S9 spadly do zera. Wcześniejsze próby zmiany monitora, zasilacza, kombinacje z uziemieniem, ruchy przy kablach i obudowie nie dały dosłownie nic. Jedynie antena LW nie odbierala tych zakłóceń, pozostałe komputer skutecznie unieszkodliwiał.

    sp5-4013  

  

Wysłany: 26-06-2013, godz. 22:33   

...Mi pomogła zmiana płyty komputera i jak makiem zasiał, zakłócenia bardzo iciążliwe na S9 spadly do zera. Wcześniejsze próby zmiany monitora, zasilacza, kombinacje z uziemieniem, ruchy przy kablach i obudowie nie dały dosłownie nic. Jedynie antena LW nie odbierala tych zakłóceń, pozostałe komputer skupitecznie unieszkodliwiał.... Najpierw uzupełniamy wszystkie brakujące elementy RLC w zasialczu-tam gdzie są zwory lub nie wlutowane elementy i to w zasadziwe rozwiazuje problem.


Po naprawie/modernizacji zasilacza nie ma zakłóceń w odbiorniku mojego trx-a. W zsadzie kazdy zasilacz nawet nowy wymaga ingerencji i poprawienia niedoróbek producenta,część elementów jest wadliwych w przetwornicy strtowej.....  ma przepracować okres gwarancyjny a potem w kolejce po nowy....fabryka produkuje i potrzebny jest zbyt.


 
   


All rights reserved by Wydawnictwo AVT Korporacja Sp. z o.o. © Świat Radio
Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal