Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal

   Ustaw nas jako strone startow  Dodaj nas do swych ulubionych stron  ŚR News - kanał RSS  ŚR Forum  - kanał RSS  ŚR - kanał  Facebook  ŚR - kanał Twitter                

           
 
   
Świat Radio 07-08/2021        Spis treści
       Od redakcji

ŚR 08/2021 - okładka

Kalendarz wydarzeń
     Kwiecień
ŚR Kalendarz wydarzeń - kanał RSS
NPWŚCPS
 
 
 
 
 

Nasi partnerzy
Polski Związek Krótkofalowców

Radiowy Biuletyn Informacyjny

Propagacja

Goście na serwisie

     Zobacz w większym oknie


Forum Świat Radio

FB Lite | What is FB Lite Log in?
    29.06.2023 | 11:46 | Odpowiedzi: 0
SP-UR DX Contest 2023
    19.11.2022 | 10:37 | Odpowiedzi: 0
Zakłócenia z komputera i monitora
    13.11.2022 | 18:29 | Odpowiedzi: 5
Managed IT service providers
    16.09.2022 | 14:44 | Odpowiedzi: 0
How to resolve Outlook Calendar Not Syncing?
    16.09.2022 | 08:48 | Odpowiedzi: 0
Earthlink email not working, How do I fix this problem?
    08.09.2022 | 14:35 | Odpowiedzi: 0
POLL – For / Against – Russia / Belarus
    10.04.2022 | 16:59 | Odpowiedzi: 0
Piosenka putinskiego żołnierza
    07.04.2022 | 09:00 | Odpowiedzi: 0
Nasze Ukraińskie miasto
    19.03.2022 | 12:58 | Odpowiedzi: 0

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

 
     Powiadom Admina  
Dlaczego tak... ?
    dj_drops  

     

Wysłany: 04-12-2005, godz. 12:09   
Witam.
Jestem "świerzym" prenumeratorem ŚR (od 10/2005), ale zauważyłem jedną rzecz: po co polecane produkty są drukowane w środku i to jeszcze na kartonie do wpięcia w segregator ?!? Nie lepiej drukować ważne informacje jak w numerze 11/2005 gdzie oczywiscie powiesiłem sobie całą kartke przed stacją (03.12 zdałem egzamin). Takie informacje bardziej się przydacą młodym (jak mi) radioamatorom, a nie sprzęt CB czy inny na który często nie będzie nas stać. Pozdrawiam

    M0SKO  

     

Wysłany: 09-12-2005, godz. 13:07   

Zgadzam sie z powyzszym postem, choc chyba znam odpowiedz , (prezentacje, czyli reklama sprzetu we wkladkach to pewnie jakies zrodlo finansowania Swiata Radio).
Ja z kolei chcialbym wiedziec po co komu artykul o ulepszaniu FT-1000MP i to na dodatek w az dwoch numerach pisma. Ciekawe ilu krotkofalowcow stac na takie radio? Niezly byl pomysl umieszczenia na okladce listopadowego numeru hasla: 'ULEPSZANIE ODBIORNIKA'. Wyobrazam sobie ile osob zainteresowanych ta tematyka dalo sie nabrac kiedy zajrzaly do srodka numeru i odkryly ze chodzi o ulepszanie FT-1000MP!

    AdminSR  

     

Wysłany: 09-12-2005, godz. 20:06   
Z punktu widzenia redakcji ŚR odpowiedź jest prosta. W magazynie wszytkich użytkowników eteru muszą znaleźć się informacje zarówno dla profesjonalistów (m.in. "Polecane produkty") jak i amatorów (np. "Ważne informacje"). Ze Świata Radio korzystają zarówno nowicjusze jak i doświadczeni radioamtorzy. Staramy się, aby co miesiąc, każdy znalazł coś intersującego dla siebie. Zamieszczane są opisy usprawnień prostych i tanich urządzeń, często w wykonaniu amatorskim, jak i drogich urządzeń fabrycznych. Artykuł pt. "Ulepszanie odbiornika" odnosi się do wielu urządzeń fabrycznych (bezpośrednio do: FT1000MP MarkV, FT1000MP "FILED", FT-890, FT-900...). O tym, że artykuł był potrzebny niech świadczy fakt, że kilku posiadaczy FT 1000 już w tym samym miesiącu po ukazaniu się ŚR11/05 czyni starania aby usprawnić swój odbiornik (np. na ogłoszenie SP7HOA w dziale Rynek i Giełda w ŚR12/05).
Chętnie przeczytam o Waszych propozycjach na interesujący artykuł w ŚR.
VY 73 Andrzej SP5AHT
_________________
Wojtek Chabinka - administrator serwisu ŚR

    AdminSR  

     

Wysłany: 14-02-2006, godz. 11:32   
Nie zgadzam się z krytyką artykułu o modernizacji FT1000. Opisana modernizacja może być wykonana w praktycznie dowolnym transiwierze, także amatorskim. Mieszacz na U350 osiada następujące zalety: IP3+ 32dBm, wzmocnienie przemiany 4 dB, szumy 7,2 dB, moc oscylatora 50 mW i jest niekrytyczny w dopasowaniu. Mieszacz diodowy o porównywalnych parametrach wymaga oscylatora o mocy około 0,3 W, wnosi tłumienie około 6,5 dB, wymaga bardzo starannego dopasowania by zachował podane parametry i superniskoszumnego wzmacniacza p.cz. Przewaga układu na U350 jest oczywista. Twórca tego układu Ed Oxner jest chyba największym autorytetem w dziedzinie mieszaczy na świecie. Jedyny problem to w tej chwili zdobycie U350 (jedyna znana mi hurtownia w Europie która posiadała go w swojej ofercie wysprzedała wszystkie zapasy). Pozostaje znaleźć jakiś inny odpowiednik lub sparować samodzielnie tranzystory U310. Co do opisanego wzmacniacza p.cz. krytyka jest również całkowicie bezzasadna. Opisany wzmacniacza p.cz. ma bardzo dobre parametry dynamiczne i szumowe. Zanim zaczniemy coś krytykować warto zastanowić się czy posiadamy odpowiednią wiedzę by móc to robić. Do swoich umiejętności i wiedzy należy czasami odnosić się lekko krytycznie. Mimo, iż zajmuję się elektroniką już dobre parę lat nieraz odbierałem lekcje pokory wykonując układy elektroniczne. Technika w.cz. wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej ale i praktycznej. Warto się zastanowić, gdy jakiś układ nam nie działa, czy my sami nie ponosimy za to winy.
Przy okazji chciałbym zaapelować do kolegów, aby opisy swoich urządzeń publikowali w czasopismach lub w sieci, a nie tylko krytykowali zbyt małą ilość opisów urządzeń zamieszczonych w czasopismach czy na zjazdach technicznych. Przypomina mi to taki dziecinny zwrot „wiem ale nie powiem”. W chwili obecnej można przecież schemat nawet zeskanować.

Pozdrawiam Rafał sq4avs
_________________
Wojtek Chabinka - administrator serwisu ŚR

    NEXIA  

     

Wysłany: 23-02-2006, godz. 13:47   
...Nie zgadzam się z krytyką artykułu o modernizacji FT1000. Opisana modernizacja może być wykonana w praktycznie dowolnym transiwierze, także amatorskim. Mieszacz na U350 osiada następujące zalety: IP3+ 32dBm, wzmocnienie przemiany 4 dB, szumy 7,2 dB, moc oscylatora 50 mW i jest niekrytyczny w dopasowaniu. Mieszacz diodowy o porównywalnych parametrach wymaga oscylatora o mocy około 0,3 W, wnosi tłumienie około 6,5 dB, wymaga bardzo starannego dopasowania by zachował podane parametry i superniskoszumnego wzmacniacza p.cz. Przewaga układu na U350 jest oczywista. Twórca tego układu Ed Oxner jest chyba największym autorytetem w dziedzinie mieszaczy na świecie. Jedyny problem to w tej chwili zdobycie U350 (jedyna znana mi hurtownia w Europie która posiadała go w swojej ofercie wysprzedała wszystkie zapasy). Pozostaje znaleźć jakiś inny odpowiednik lub sparować samodzielnie tranzystory U310. Co do opisanego wzmacniacza p.cz. krytyka jest również całkowicie bezzasadna. Opisany wzmacniacza p.cz. ma bardzo dobre parametry dynamiczne i szumowe. Zanim zaczniemy coś krytykować warto zastanowić się czy posiadamy odpowiednią wiedzę by móc to robić. Do swoich umiejętności i wiedzy należy czasami odnosić się lekko krytycznie. Mimo, iż zajmuję się elektroniką już dobre parę lat nieraz odbierałem lekcje pokory wykonując układy elektroniczne. Technika w.cz. wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej ale i praktycznej. Warto się zastanowić, gdy jakiś układ nam nie działa, czy my sami nie ponosimy za to winy.
Przy okazji chciałbym zaapelować do kolegów, aby opisy swoich urządzeń publikowali w czasopismach lub w sieci, a nie tylko krytykowali zbyt małą ilość opisów urządzeń zamieszczonych w czasopismach czy na zjazdach technicznych. Przypomina mi to taki dziecinny zwrot „wiem ale nie powiem”. W chwili obecnej można przecież schemat nawet zeskanować.

Pozdrawiam Rafał sq4avs
...
**********************
Witam.W mojej ocenie Świat Radio jest dla WSZYSTKICH użytkowników eteru więc nie widzę przeszkód aby nie było tam artykułów np. o ulepszaniu sprzętu fabrycznego,reklam itp.O to chodzi aby każdy znalazł coś dla siebie.Też nie mam FT1000 ale to nie znaczy że informacje o przeróbkach nie przydadzą się do przerobienia innego sprzętu lub zbudowania własnego z takim opisanym mieszaczem na przykład.Ja nie czytam również pewnych artykułów"nie z mojej dziedziny"( PZK,zawody)ale to nie znaczy że ma ich tam nie być bo np.ktoś inny zrobi z nich użytek.Co do reklam to nie są to reklamy pasty,proszku itd. tylko sprzętu do łączności których nie ma w innych mediach i nigdzie nie dowiesz się co nowego na rynku.A tak szczerze jak mi się program w TV nie podoba to wyłączam telewizor,więc jak komuś nie "pasi"to niech kupuje Filipinkę,ale tam też są reklamy.Redakcjo tak trzymać.Jurek

 
   


All rights reserved by Wydawnictwo AVT Korporacja Sp. z o.o. © Świat Radio
Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal