Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal

   Ustaw nas jako strone startow  Dodaj nas do swych ulubionych stron  ŚR News - kanał RSS  ŚR Forum  - kanał RSS  ŚR - kanał  Facebook  ŚR - kanał Twitter                

           
 
   
Świat Radio 07-08/2021        Spis treści
       Od redakcji

ŚR 08/2021 - okładka

Kalendarz wydarzeń
     Kwiecień
ŚR Kalendarz wydarzeń - kanał RSS
NPWŚCPS
 
 
 
 
 

Nasi partnerzy
Polski Związek Krótkofalowców

Radiowy Biuletyn Informacyjny

Propagacja

Goście na serwisie

     Zobacz w większym oknie


Forum Świat Radio

FB Lite | What is FB Lite Log in?
    29.06.2023 | 11:46 | Odpowiedzi: 0
SP-UR DX Contest 2023
    19.11.2022 | 10:37 | Odpowiedzi: 0
Zakłócenia z komputera i monitora
    13.11.2022 | 18:29 | Odpowiedzi: 5
Managed IT service providers
    16.09.2022 | 14:44 | Odpowiedzi: 0
How to resolve Outlook Calendar Not Syncing?
    16.09.2022 | 08:48 | Odpowiedzi: 0
Earthlink email not working, How do I fix this problem?
    08.09.2022 | 14:35 | Odpowiedzi: 0
POLL – For / Against – Russia / Belarus
    10.04.2022 | 16:59 | Odpowiedzi: 0
Piosenka putinskiego żołnierza
    07.04.2022 | 09:00 | Odpowiedzi: 0
Nasze Ukraińskie miasto
    19.03.2022 | 12:58 | Odpowiedzi: 0

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

 
     Powiadom Admina  
Analizator antenowy 1-60 MHz za 300 zł
    jackantenna  

  

Wysłany: 19-06-2006, godz. 12:24   
Szanowni Koledzy....i Koleżanki,
W poszukiwaniu schematu analizatora antenowego na KF , natknąłem się na bardzo ciekawy opis wg. IW3HEV. Sciągnąłem płytkę , darmowe IC-sy z AD i złożyłem wszystko cuzamen do kupy. Działa fajnie z laptopem, teraz kończe dobudowywanie wizualizacji na ATMEGA 32 i zamknięciu wszystkiego w pudełku, jako urządzenie przenośne. W poniższych linkach znajdziecie wszystko na ten temat.
Pozdrawiam
Jack
SP2MBE
http://www.qsl.net/iw3hev/Antenna%20Analyzer%201.8-60%20MHz-Eng.htm
oraz wizualizacja:
http://www.qsl.net/pa3ckr/bascom%20and%20avr/iw3hev/

    sp3far  

  

Wysłany: 20-06-2006, godz. 11:23   
dzięki Jacku za info.
Myślę, że warto je rozpropagować na IŚR i dam je tam wkrótce.
73
Przemek
PS Jako zarejestrowany user możesz sam proponować newsy, albo przysyłaj od razu do mnie...

    jackantenna  

  

Wysłany: 21-06-2006, godz. 08:11   
Cześć,
Myślę, że Andrzej da się przekonać, aby umieścić na łamach drukowanego SR opis tego urządzenia....
mam jeszcze drugie ciekawe ustrojstwo, które ostatnio sam wykonałem:
watmeter
http://webx.dk/oz2cpu/radios/miliwatt.htm, do którego dołączyłem częstościomierz z KIT-u. Działa rewelacyjnie. Prosty, szybki, tani układ.
Pozdrawiam
Jack

    SP2SWJ  

     

Wysłany: 22-06-2006, godz. 16:26   
Jacek ma rację - to urządzenie jest rewelacyjne -)
potrafi duuuużo mierzyć -) nie tylko anteny..

Też mam złożony - ale trochę inną wersje niż Jacek

/Jarek SP2SWJ

dla docielkiwych link:
http://www.sp2swj.sp-qrp.pl/IW3HEV/IW3HEV_AANW_by_SP2SWJ_FOTO.htm


    sp7dpt  

     

Wysłany: 23-08-2006, godz. 08:51   
Również potwierdzam, analizator ten jest niezastąpionym przyrządem pomiarowym dla krótkofalowca. Jest dość prosty do wykonania i niedrogi jak na swoje możliwości. Na mojej stronie http://www.piwnica.net/sp7dpt/analizator.htm zbieram wszystkie informację jakie posiadam na temat analizatora i próbuje przedstawić je w jak najlepszej formie tak aby przeciętny „Kowalski” mógł bez problemu zbudować taki przyrząd. Informacje na mojej stronie pojawiają się wraz z budową mojego analizatora. Dużo informacji znajdziecie również na stronie mojego przedmówcy, ja również z jego strony jak i bezpośrednio od niego dużo zaczerpnąłem wiedzy.

    SP2UKD  

  

Wysłany: 14-01-2007, godz. 11:09   
Potwierdzam uruchamia się bez problemów, po skalibrowaniu
jestem mile zaskoczony jego możliwościami.
Polecam dla wszystkich jako tani o bardzo dużych możliwościach analizator nie TYLKO ANTEN !!!
Pozdrawiam Darek

    SQ2AHP  

  

Wysłany: 26-01-2007, godz. 13:50   
Witam!
Ja też mam zrobiony ten analizator + wizualizację na Atmrdze. Rzecz naprawdę przydatna i o dużych możliwościach. Pewien problem może sie pojawić przy lutowaniu elementów SMD jeśli ktos nie miał z tym wcześniej do czynienia. Wszystkim polecam to urządzenie bo jest naprawdę świetne.
Jeszcze jedno - duże dzięki - dla Jarka SP2SWJ, jego strony to naprawdę skarbnica wartościowych informacji na temat VNA.

    SQ3BKL  

  

Wysłany: 07-03-2007, godz. 14:36   
...Szanowni Koledzy....i Koleżanki,
W poszukiwaniu schematu analizatora antenowego na KF , natknąłem się na bardzo ciekawy opis wg. IW3HEV. Sciągnąłem płytkę , darmowe IC-sy z AD i złożyłem wszystko cuzamen do kupy. Działa fajnie z laptopem, teraz kończe dobudowywanie wizualizacji na ATMEGA 32 i zamknięciu wszystkiego w pudełku, jako urządzenie przenośne. W poniższych linkach znajdziecie wszystko na ten temat.
Pozdrawiam
Jack
SP2MBE
http://www.qsl.net/iw3hev/Antenna%20Analyzer%201.8-60%20MHz-Eng.htm
oraz wizualizacja:
http://www.qsl.net/pa3ckr/bascom%20and%20avr/iw3hev/...
**********************

    SQ3BKL  

  

Wysłany: 07-03-2007, godz. 14:44   
Szanowni Koledzy
Bardzo mnie ten temat zainteresował i chce wybudować taki analizator. Bedę wdzięczny za informacje w jaki sposób zdobyliście płytki drukowane ?

    IQA  

     

Wysłany: 12-03-2007, godz. 07:18   
Zobacz na stronie http://sp3swj.googlepages.com/vna3p2porady
SP3SWJ (ex SP2SWJ) opisuje chyba ciekawszy analizator... Wysłałem zapytanie o cenę do kol Jacka SWJ - otrzymałem odpowiedź, ale nie czuję się upoważniony do jej przedstawiania- cena samej płytk uwzględniając specyfikę układów SMD może być, oferuje też KIT 99%(bez układów AD...) o wartości ok. 50 zł mniej niż w tytule tego posta.

A jakie są warunki ściągnięsia darmowych "sampli" układów Analoga? Ile układów tego samego typu, ile typów można otrzymać i po jakim czasie można poprosić jeszcze raz Też mnie ten układ zainteresował, ale kieszonkowe wydałem na coś innego ...

pozdrawiam

    IQA  

     

Wysłany: 12-03-2007, godz. 08:29   
Sorki - KIT 99% mniej o 70zł (a nie 50)

    SQ3BKL  

  

Wysłany: 13-03-2007, godz. 16:13   
Dziekuje za informacje. Rozmawiałem z Jarkiem SP3SWJ. Sporzystam z jego doświadczenia.

    IQA  

     

Wysłany: 15-03-2007, godz. 10:37   
A ja nie mogę się zarejestrować na stronie Analoga - pojawia się info:
The system is currently experiencing problems. We apologize for the inconvenience. Please try again later.
Obawiam się, że z SP przyszło sporo zapotrzebowania na sample 98xx - i skończyło się...

    EC4AGT  

  

Wysłany: 26-03-2007, godz. 16:44   
Witam
Mnie wlasnie udalo sie zarejestrowac na stronie Analog Devices ale poniewaz nie znam angielskiego wiec nie wiem jak dalej postepowac aby zamowic uklady scalone do analizatora.
Pozdrawiam

    SQ3BKL  

  

Wysłany: 07-05-2007, godz. 16:01   
Witam
Udało mi się uruchomić ten analizator w najnowszej wersji Jarka SP3SWJ. Zrobilem do tego również prezentacje na Atmegu 32 i LCD 64x128. Układ zadziałał od pierwszgo właczenia. Moim zdaniem jest to uklad niezbedny dla kazdego antenowca.

    IQA  

     

Wysłany: 08-06-2007, godz. 08:35   
Witam
Też udało mi się VNA uruchomić (z małą przygodą ) Zabieram się za kalibrację, obudowę i pozostałe "klocki". Wreszcie można zobaczyć co w w.cz. piszczy. Dodatkowa zaleta z samodzielnej budowy VNA, to "polubienie lutowania SMD" - im więcej nóżek tym lepiej . Minus - zakup dodatkowych elementów SMD (ale nie do kitu VNA!) - do eksperymentów/innych układów.
Przydałoby się trochę wykładów w stylu:" Teoria wcz + VNA =praktyka" (czyli jak zrozumieć, to co VNA zmierzył) - ale to może ktoś inny - Jarek SP3SWJ i tak duuużo zdziałał. Jak najbardziej polecam!

    grzeg  

  

Wysłany: 03-10-2007, godz. 14:41   
...Witam
Mnie wlasnie udalo sie zarejestrowac na stronie Analog Devices ale poniewaz nie znam angielskiego wiec nie wiem jak dalej postepowac aby zamowic uklady scalone do analizatora.
Pozdrawiam
...
**********************

    StaFid  

     

Wysłany: 08-03-2008, godz. 18:27   
Witam Wszystkich!
W ostatnich dniach uruchomiłem analizator VNA MAX4 z kitu od Jarka SP3SWJ. Udało mi się to mimo zupełnego braku wiedzy na temat programowania dzięki obszernemu opracowaniu tematu na stronie Jarka i pomocy za pośrednictwem maili. Pomoc ta była dla mnie nieoceniona za co należą się WIELKIE PODZIĘKOWANIA.
Pozdrawiam

 
   


All rights reserved by Wydawnictwo AVT Korporacja Sp. z o.o. © Świat Radio
Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal