Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal

   Ustaw nas jako strone startow  Dodaj nas do swych ulubionych stron  ŚR News - kanał RSS  ŚR Forum  - kanał RSS  ŚR - kanał  Facebook  ŚR - kanał Twitter                

           
 
   
Świat Radio 07-08/2021        Spis treści
       Od redakcji

ŚR 08/2021 - okładka

Kalendarz wydarzeń
     Kwiecień
ŚR Kalendarz wydarzeń - kanał RSS
NPWŚCPS
 
 
 
 
 

Nasi partnerzy
Polski Związek Krótkofalowców

Radiowy Biuletyn Informacyjny

Propagacja

Goście na serwisie

     Zobacz w większym oknie


Forum Świat Radio

FB Lite | What is FB Lite Log in?
    29.06.2023 | 11:46 | Odpowiedzi: 0
SP-UR DX Contest 2023
    19.11.2022 | 10:37 | Odpowiedzi: 0
Zakłócenia z komputera i monitora
    13.11.2022 | 18:29 | Odpowiedzi: 5
Managed IT service providers
    16.09.2022 | 14:44 | Odpowiedzi: 0
How to resolve Outlook Calendar Not Syncing?
    16.09.2022 | 08:48 | Odpowiedzi: 0
Earthlink email not working, How do I fix this problem?
    08.09.2022 | 14:35 | Odpowiedzi: 0
POLL – For / Against – Russia / Belarus
    10.04.2022 | 16:59 | Odpowiedzi: 0
Piosenka putinskiego żołnierza
    07.04.2022 | 09:00 | Odpowiedzi: 0
Nasze Ukraińskie miasto
    19.03.2022 | 12:58 | Odpowiedzi: 0

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

 
     Powiadom Admina  
Serwis Świat Radio - nowe oblicze
    AdminSR  

     

Wysłany: 07-12-2011, godz. 09:20   

Trwają już końcowe prace nad nowym obliczem i funkcjonalnością naszego serwisu. Wiemy jednak, że sporo da się jeszcze na nim zrobić/zamieścić ku zadowoleniu czytelników. Bardzo nam zależy aby nowy serwis stał się też m.in. prawdziwą forpocztą dla akcji i zamierzeń na niwie krótkofalarskiej. Dlatego też już teraz prosimy o wszelkie informacje, które Waszym zdaniem powinny się bezwzględnie na nim znaleźć. Będziemy wdzięczni za każdą formę współpracy w tym temacie.
Oczywiście zapraszamy także wszystkich do podzielenia się z nami swymi cennymi uwagami.


_________________
Wojtek Chabinka - administrator serwisu ŚR

    kfam  

     

Wysłany: 07-12-2011, godz. 15:56   

...Oczywiście zapraszamy także wszystkich do podzielenia się z nami swymi cennymi uwagami. ...


Od razu uprzedzam, żaden ze mnie (jeszcze) radioamator. Po prostu "na starość" zdecydowałem się wreszcie powrócić do bajki z mojej młodości - a co mi tam Cool.
Oczywiscie wcześniej bywałem na Waszym serwisie, ale dopiero to, co zobaczyłem teraz leje miód na me serce i już piszę czemu.
Otóż nie wiem kto zawiadywał poprzednią stroną, ale w stosunku do materiałów w magazynie drukowanym było tu źle, powiedziałbym wręcz - bardzo źle. Dlatego też mocno cieszę się, że wystartowałem ze swą zaległą pasją praktycznie wraz z nową Waszą inicjatywą. Choć szczerze mówiąc i chciałbym, i boję się. Bo najlepsze lata, gdy wszystko w głowiznę wchodzilo szybko i miło mam już raczej za sobą Cry. Ale niech tam, poszły konie po betonie!

A skoro już sobie poszły, to życzliwie informuję czego mi tu brakuje:
- przede wszystkim podstaw. Szczerze mówiąc mam już dosyć szukania w internecie mniej lub bardziej w sumie szczątkowych informacji na ten temat. Tu nawet firmowa strona PZK daje ciała na maksa Cry. Gdyby udało Wam się zgromadzić takie informacje (może w dziale FAQ?) byłbym wdzięczny jak mało kto. Przy tym genialną książkę "ABC Krótkofalowca" widziałem na swe zmordowane obecnie oczęta po raz ostatni chyba ze 20 lat temu!
- w magazynie sporo piszecie o tym co, gdzie, jak i dlaczego w sensie sprzętu i ludzi na nim pracujących. Natomiast mało informacji o mym ulubionym wspomaganiu komputerowym. A przecież takie są. Więc może choć na serwisie dałoby radę napisać (a przy tym i podlinkować) coś więcej na ten temat?
- super sprawą jest widzieć u Was najnowsze wiadomości z kanałów RSS, bo nie trzeba błądzić za nimi po internecie. Tu moje pytanie, agregujecie tylko wybranych, czy też każdego chętnego?
- błądząc po polskim Internecie natrafiłem na naprawdę sporo relacji wideo. Nie będę się tu może już rozwodził czemu tak myślę, lecz wiele z nich (mocno bardzo interesujących) nie kwalifikuje sie do prawidłowego odtworzenia. I tu następne me pytanie - czy redakcja nie podjęłaby się trudu aby zgromadzic je i wyświetlić u siebie w bardziej ucywilizowany technologicznie jak na obecne czasy sposób?
- biorąc pod uwagę mój obecny "wybuch" zainteresowania spytam (jeśli wciąż można Wink), o jeszcze jedno. Czy dałoby radę zamieścić gdzieś na Waszym serwisie archiwalne, niedostępne już w handlu archiwalne numery ŚR, np. w formacie pdf, podobnie jak miesięczniki KP?

I to tyle na razie, serdecznie pozdrawiam.


_________________

    AdminSR  

     

Wysłany: 07-12-2011, godz. 16:54   

Witamy na naszym Forum!

...przede wszystkim podstaw. Szczerze mówiąc mam już dosyć szukania w internecie mniej lub bardziej w sumie szczątkowych informacji na ten temat...


To prawda, co gorsza mocno bolesna i dla nas. Ale spróbujemy jakoś sobie i z tym dać radę. Nie ukrywam, że gorąco liczymy tu też na naszych czytelników/internautów. Bardzo chętnie zgromadzimy u nas wszelkie informacje, oczywiście z odpowiednią korektą, komentarzami i podaniem źródeł.


...Gdyby udało Wam się zgromadzić takie informacje (może w dziale FAQ?) byłbym wdzięczny jak mało kto....


To oczywiście jedyny słuszny pomysł, tam właśnie zamierzaliśmy je opublikować. Tym bardziej, że dział FAQ jest już gotowy, czeka tylko na wypełnienie treścią. To, że nie jest jeszcze wyeksponowany na naszym serwisie wynika tylko z jednego - póki co (wstyd pisać) nie mamy specjalnie czym się w nim pochwalić Frown


...w magazynie sporo piszecie o tym co, gdzie, jak i dlaczego w sensie sprzętu i ludzi na nim pracujących. Natomiast mało informacji o mym ulubionym wspomaganiu komputerowym. A przecież takie są. Więc może choć na serwisie dałoby radę napisać (a przy tym i podlinkować) coś więcej na ten temat?...


Tak, to też prawda. I najwyższy już czas nadrobić i te zaległości. Pracujemy już nad tym.


 


...super sprawą jest widzieć u Was najnowsze wiadomości z kanałów RSS, bo nie trzeba błądzić za nimi po internecie. Tu moje pytanie, agregujecie tylko wybranych, czy też każdego chętnego?...


Z kanałami RSS jest jeden \\"mały\\" problem. Otóż aby był sens je u nas agregować admin danego serwisu musi wiedzieć do czego służą i jak nad nimi zapanować gduż bardzo łatwo przez nieuwagę (a czasem wręcz przez niechlujność) \\"powalić\\" serwis, który je w dobrej wierze agreguje.
Dlatego też chętnie bedziemy agregować każdego, który się do nas z tym zwróci. Ale mamy warunki - musi mieć nad tym świadomą kontrolę, w tym i pieczę nad aktualizacją swego serwisu na tyle często, aby miało to jakikolwiek sens jako przekazywanie newsów. 



...czy redakcja nie podjęłaby się trudu aby zgromadzic je i wyświetlić u siebie w bardziej ucywilizowany technologicznie jak na obecne czasy sposób?...


No problem. Zarówno serwer jak i silnik obecnego serwisu jest przygotowany do takich zamierzeń. Jesteśmy w stanie wyświetlić każdy materiał multimedialny. Oczywiście wcześniej musimy go mieć aby odpowiednio przekonwertować, opisać i zamieścić w odpowiednim dziale i jego kategorii.


...Czy dałoby radę zamieścić gdzieś na Waszym serwisie archiwalne, niedostępne już w handlu archiwalne numery ŚR, np. w formacie pdf, podobnie jak miesięczniki KP?...


Jak najbardziej, trwają już nad tym prace. Myślę, że poradzimy sobie z tym do końca stycznia.


_________________
Wojtek Chabinka - administrator serwisu ŚR

    kfam  

     

Wysłany: 08-12-2011, godz. 14:22   

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i trzymam kciuki Smile
Mam jednak następne pytanie - czemu serwis jest tak wąski?
Na moim ekranie 1440/900px zajmuje raptem jakieś 2/3 szerokości.


    AdminSR  

     

Wysłany: 08-12-2011, godz. 14:38   

...Mam jednak następne pytanie - czemu serwis jest tak wąski?
Na moim ekranie 1440/900px zajmuje raptem jakieś 2/3 szerokości.
...
 


To dobre pytanie.
Otóż nie ma nic gorszego niż przewijanie serwisu w poziomie. I jeśli nie zawrzemy go w sztywnych ramach odnośnie szerokości, to może zdarzyć się, że w porywach weny ktoś z autorów zamieści/sformatuje tak swój artykuł, że rozjedzie się on nam na boki w sposób absolutnie niekontrolowany. Wygląda to mało przyjemnie, a i czyta się to mocno trudno. 
Obecnie praktycznie wszystkie komputery, nawet neetbooki, pracują już z rozdzielczością w poziomie co najmniej 1024 px i taką też przyjęliśmy jako wzorcową przy projektowaniu nowego serwisu.
Przy okazji wspomnę, że pracujemy też nad jego wersją na urządzenia mobilne. Wszak praca w terenie to żadne nowum dla naszych czytelników.


_________________
Wojtek Chabinka - administrator serwisu ŚR

    AdminSR  

     

Wysłany: 09-12-2011, godz. 14:32   

...Przy tym genialną książkę "ABC Krótkofalowca" widziałem na swe zmordowane obecnie oczęta po raz ostatni chyba ze 20 lat temu!...


Uprzejmie zawiadamiam, że autor tej książki, Krzysztof Słomczyński SP5HS, wyraził zgodę na jej publikację na naszym serwisie w formacie pdf. Znajdziesz ją w dziale Biblioteka Radioamatora. W przeciwieństwie do podobnych materiałów dostępnych w sieci zdecydowaliśmy się na publikację jej w całości, jako jeden plik. Troszkę może to i waży, lecz takie materiały warto mieć raczej w jednym kawałku, naprawdę Smile


_________________
Wojtek Chabinka - administrator serwisu ŚR

    kfam  

     

Wysłany: 09-12-2011, godz. 14:57   

O rany, serdeczne dzięki! Smile
Wprawdzie ściagnąłem już wcześniej tę książkę z serwisu PZK. Tyle, że rzeczywiście, czytanie jej w kilku częściach, bez spisu treści dla Notatnika było dla mnie co najmniej trudne (tu powinienem powiedzieć to nawet mocno inaczej).


    AdminSR  

     

Wysłany: 10-12-2011, godz. 20:03   

W naszym dziale Biblioteka Radioamatora znajdziecie także Poradnik Ultrakrótkofalowca autorstwa Zdzisława Bieńkowskiego. Wprawdzie same materiały są dostępne w zbiorach Akademickiej Biblioteki Cyfrowej krakowskiej AGH, niemniej my dodatkowo pokusiliśmy się o porządny ich spis treści Smile


_________________
Wojtek Chabinka - administrator serwisu ŚR

    kfam  

     

Wysłany: 11-12-2011, godz. 12:42   

...niemniej my dodatkowo pokusiliśmy się o porządny ich spis treści ... 


Widzę, że trafiłem na dobry okres w pracy redakcji ŚR i jestem pod mocnym wrażeniem.
Bo rzeczywiście, dopiero teraz wystarczy mieć otwarte drugie okno przeglądarki (ze spisem treści via ŚR) aby można było swobodnie korzystać z materiałów AGH Smile


 
   


All rights reserved by Wydawnictwo AVT Korporacja Sp. z o.o. © Świat Radio
Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal