Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal

   Ustaw nas jako strone startow  Dodaj nas do swych ulubionych stron  ŚR News - kanał RSS  ŚR Forum  - kanał RSS  ŚR - kanał  Facebook  ŚR - kanał Twitter                

           
 
   
Świat Radio 07-08/2021        Spis treści
       Od redakcji

ŚR 08/2021 - okładka

Kalendarz wydarzeń
     Kwiecień
ŚR Kalendarz wydarzeń - kanał RSS
NPWŚCPS
 
 
 
 
 

Nasi partnerzy
Polski Związek Krótkofalowców

Radiowy Biuletyn Informacyjny

Propagacja

Goście na serwisie

     Zobacz w większym oknie


Forum Świat Radio

FB Lite | What is FB Lite Log in?
    29.06.2023 | 11:46 | Odpowiedzi: 0
SP-UR DX Contest 2023
    19.11.2022 | 10:37 | Odpowiedzi: 0
Zakłócenia z komputera i monitora
    13.11.2022 | 18:29 | Odpowiedzi: 5
Managed IT service providers
    16.09.2022 | 14:44 | Odpowiedzi: 0
How to resolve Outlook Calendar Not Syncing?
    16.09.2022 | 08:48 | Odpowiedzi: 0
Earthlink email not working, How do I fix this problem?
    08.09.2022 | 14:35 | Odpowiedzi: 0
POLL – For / Against – Russia / Belarus
    10.04.2022 | 16:59 | Odpowiedzi: 0
Piosenka putinskiego żołnierza
    07.04.2022 | 09:00 | Odpowiedzi: 0
Nasze Ukraińskie miasto
    19.03.2022 | 12:58 | Odpowiedzi: 0

Uwaga! Zanim zaczniesz postować na naszym forum koniecznie zapoznaj się wcześniej z jego regulaminem.

 
     Powiadom Admina  
Pytanie o KITY
    StaFid  

     

Wysłany: 14-02-2006, godz. 15:01   
Witam!
W Elektronice Praktycznej z roku 1995 był publikowany cykl artykułów w opracowaniu Pana Andrzeja Janeczka SP5AHT dotyczący modułów transcejvera SSB.Mam cały zestaw tych modułów częściowo obsadzonych elementami , łącznie z filtrem 9 MHz PP-9-A2-2R i rezonatorami BFO. Noszę się z zamiarem wykonania części odbiorczej (nie posiadam licencji) i chciałbym o opinię kolegów znających te moduły.
Na koniec trochę o mnie.
Byłem kiedyś członkiem klubu SP9PKD w Zawierciu (niestety nie istnieje).Mam 62 lata lecz moje hobby nie chce mnie "puścić".
Nie wiem czy nie było by to śmieszne gdy bym mimo wieku zjawił się na egzaminie celem zdobycia licencji nadawcy?

Z poważaniem

Stanisław

    NEXIA  

     

Wysłany: 23-02-2006, godz. 13:17   
...Witam!
W Elektronice Praktycznej z roku 1995 był publikowany cykl artykułów w opracowaniu Pana Andrzeja Janeczka SP5AHT dotyczący modułów transcejvera SSB.Mam cały zestaw tych modułów częściowo obsadzonych elementami , łącznie z filtrem 9 MHz PP-9-A2-2R i rezonatorami BFO. Noszę się z zamiarem wykonania części odbiorczej (nie posiadam licencji) i chciałbym o opinię kolegów znających te moduły.
Na koniec trochę o mnie.
Byłem kiedyś członkiem klubu SP9PKD w Zawierciu (niestety nie istnieje).Mam 62 lata lecz moje hobby nie chce mnie "puścić".
Nie wiem czy nie było by to śmieszne gdy bym mimo wieku zjawił się na egzaminie celem zdobycia licencji nadawcy?

Z poważaniem

Stanisław...
**********************
Witaj Stanisławie opisane przez Ciebie kity również swego czasu montowałem.Nie miałem jeszcze fabrycznego filtra tylko drabinkowy zrobiony z kwarców 8,867MHz.Chodziło to dobrze jedynie miałem kłopot z kitem AVT-274(przełącznik DC/w.cz.) ponieważ tranzystory BC313 przepuszczały napięcie.Po wymianie na przekażnik wszystko wróciło do normy.Również niektóre filtry 7x7 były w moim wypadku nie do zdobycia,musiałem w kicie AVT-170 nawijać na korpusach12x12 i przerabiać płytkę.W sumie pracowało to dobrze,jeszcze chyba jakieś pozostałości gdzieś są.Ja również nie mam licencji ale to nie przeszkadza w zajmowaniu się tym hobby,ja raczej lubię posłuchać.Też mnie to nie chce puścić jak to napisałeś i robię teraz DDS-a.Lubię coś składać samemu,siedzieć i myśleć dlaczego to nie działa,wzbudza się,nie ma sygnału a powinien być itd.Po prostu zrobić coś sam od początku do końca,a nie kupić fabryczny sprzęt.Oczywiście pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć samemu ale zdobyte doświadczenie procentuje na przyszłość.Ale się rozpisałem ale chciałem Ci powiedzieć poskładaj te kity do kupy bo teraz jest łatwiej ,więcej części można dostać no i jest internet.Pozdrawiam Jurek

    Boggi  

  

Wysłany: 20-05-2006, godz. 05:03   
...Witam!
W Elektronice Praktycznej z roku 1995 był publikowany cykl artykułów w opracowaniu Pana Andrzeja Janeczka SP5AHT dotyczący modułów transcejvera SSB.Mam cały zestaw tych modułów częściowo obsadzonych elementami , łącznie z filtrem 9 MHz PP-9-A2-2R i rezonatorami BFO. Noszę się z zamiarem wykonania części odbiorczej (nie posiadam licencji) i chciałbym o opinię kolegów znających te moduły.
Na koniec trochę o mnie.
Byłem kiedyś członkiem klubu SP9PKD w Zawierciu (niestety nie istnieje).Mam 62 lata lecz moje hobby nie chce mnie "puścić".
Nie wiem czy nie było by to śmieszne gdy bym mimo wieku zjawił się na egzaminie celem zdobycia licencji nadawcy?

Z poważaniem

Ja 30 lat się przymierzałem do egzaminu i wreszcie mam to za sobą!Na naukę nigdy nie jest póżno.Pańskie lata to siła wieku.W naszym hobby nie ma nic śmiesznego!Proponuję startować .Nie taki diabeł straszny!Z pozdrowieniami SQ6IYO Stanisław...
**********************

 
   


All rights reserved by Wydawnictwo AVT Korporacja Sp. z o.o. © Świat Radio
Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal