''Fale trzech pokoleń''

Arek SP6OUJ: "krótkofalowcy z klubu SP6ZJP (SN6G) z Głubczyc realizują rządowy program "Stop przemocy w szkole". W ramach tego napisali projekt pt.: "Fale trzech pokoleń". W jego ramach  odbywają się prelekcje i pokazy na terenie powiatu głubczyckiego.

Do dzisiaj krótkofalowcy nadawali z dworca kolejowego w Racławicach Śląskich, dwa razy nadawali z Domu Dziecka w Krasnym Polu. Zorganizowano także konkurs plastyczny na kartę QSL wśród wychowanków Domu Dziecka w Krasnym Polu. 29.11.2007r. odbyła się prelekcja Dionizego SP6IEQ w głubczyckim Liceum pt.: "Szkodliwość fal elektromagnetycznych, fakty i mity". Na sali było ponad 100 osób, a sama prelekcja została uznana za bardzo udaną. 1.12.2007r. w głubczycki MOK odbyło się kilka prelekcji na tematy krótkofalarskie. Jako prelegenci wystąpili: Leszek SP6CIK, Jarek SP6OJK i Arek SP6OUJ. Tematy były bardzo ciekawe. Uczestniczyło w nich ponad 60 osób.

Z tej też okazji klub SP6ZJP wydał specjalny folder na temat krótkofalarstwa i swojego klubu. Projekt jest sponsorowany przez rząd RP.
 
O aktywności kolegów z okręgu szóstego, na bieżąco, na stronie SP6PAZ (www.sp6paz.opole.pl). Szczególnie wart jest polecenia link do Radia Opole: www.radio.opole.pl/reportaz, gdzie można wysłuchać reportażu "Zapisane dla potomnych" Mariana Staszyńskiego.

10 lat po "powodzi stulecia" krótkofalowiec z Opola Krzysztof Bieniewski użyczył Radiu Opole kasety z oryginalnym zapisem pracy krótkofalowców w czasie akcji ratunkowej. Dzięki temu powstał reportaż Mariana Staszyńskiego "ZAPISANE DLA POTOMNYCH".
Głosy z tamtego czasu z niezwykłą siłą przypominają dramatyczne chwile, uzmysławiają, że wartością bezcenną jest pomoc okazywana bliźniemu. I jeszcze to, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach potrzebny jest uśmiech.



Artykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=1460
Zamieszczono: 05-12-2007. Dział: I.Ś.R - Wydarzenia, informacje KF/UKF