SP3PKC na targach w Poznaniu

Krótkofalarstwo to nie tylko dx-y, zawody czy dyplomy. Najlepszym przykładem jest działalność Klubu "Lambda" - SP3PKC. Mile zaskoczony zostałem spotkaniem czynnej radiostacji w czasie zwiedzania Pawilonu Regionów na targach "Farma 2008" w Poznaniu. Tam na stoisku powiatu śremskiego CQ nadawał Janusz SP3EQU:

W łącznościach zachęcał do odwiedzin okolic Śremu, które reklamują się hasłem: "Powiat Śremski - Twoja przystań". Miejsce gdzie warto zamieszkać, inwestować i atrakcyjnie spędzić czas. A, że jest to prawdą, dowodzi aktywność klubowa SP3PKC, z którą można zapoznać się na stronie www.sp3pkc.pl. Śremscy krótkofalowcy pod wodzą Roberta SP3SLD uczestniczyli w tym roku w: Motorowodnych Mistrzostwach Europy, imprezach Bractwa Kurkowego, Dożynkach Gminnych, czy upamiętnieniu 150-lecia liceum ogólnokształcącego w Śremie, korzystając ze znaku okolicznościowego HF150LO.

Klub kształci nowych operatorów. Siedem osób, w tym trzy YL, zdało ostatnio egzamin na kategorię pierwszą. Jest wydawany dyplom za nawiązanie czterech łączności z każdą z gmin wchodzącą w skład powiatu śremskiego. Są to gminy: Brodnica SR 01, Dolsk SR 02, Książ Wlkp. SR 03 i Śrem SR 04.

W hali targowej nie było dobrych warunków do zawieszenia anten KF, Janusz pracował tylko w paśmie 2m, emisją FM. W piątkowe popołudnie w logu SP3PKC znalazły się m.in. stacje: SP3SLT, SP3AFO, SQ3HVR, SP3SLD, SP3AGL, SP3SXU/m, SP3VZY, SQ3NTW/m, SP3QFL/p i SQ3HXD.

Przemek SP3FARArtykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=1665
Zamieszczono: 05-10-2008. Dział: I.Ś.R - Wydarzenia, informacje KF/UKF