Oscyloskop RIGOL nagrodą w konkursie ''PUK''

Konkurs na Przydatne Urządzenie KrótkofalarskieOscyloskop cyfrowy RIGOL, ufundowany przez firmę NDN z Warszawy, stanowi nagrodę główną w Konkursie na Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie, którego celem jest wyłonienie oryginalnej i ciekawej konstrukcji urządzenia mogącego znaleźć zastosowanie w pracowni radioamatora, a które będzie w łatwy sposób możliwe do odwzorowania przez początkujących krótkofalowców (np. odbiornik, trx, skrzynka antenowa, miernik, filtry, itp.).

W konkursie może wystartować każdy, a liczba zgłoszonych konstrukcji jest nieograniczona. Przedstawione do konkursu urządzenie powinno być oryginalnym projektem konstruktora lub grupy konstruktorów.
Do budowy urządzenia powinny być zastosowane elementy ogólnodostępne, które bez trudu można nabyć na rynku. Wskazane jest, aby płytka drukowana była jednostronna, a użyte elementy przeznaczone do montażu przewlekanego.
Wyłączone z konkursu są urządzenia już opisane w czasopismach, książkach lub na stronach internetowych (polskich i zagranicznych). Dopuszcza się urządzenia wcześniej opublikowane pod warunkiem wprowadzenia w nich znacznych zmian konstrukcyjnych, które poprawiają walory użytkowe.
Aby wziąć udział w konkursie należy:
- zgłosić swój projekt do organizatorów konkursu najpóźniej na 7 dni przed planowanym spotkaniem miłośników QRP w 2010 organizowanym przez SP-QRP.PL.
- dostarczyć zaprojektowany i działający model urządzenia na spotkanie QRP w 2010 r.
Spotkanie miłośników QRP w 2010 roku odbędzie się prawdopodobnie pod koniec lata, a dokładny termin i miejsce zostaną ogłoszone na łamach "Świata Radio" oraz na SP-QRP.PL.
Model urządzenia musi być sprawny i nadawać się do przedstawienia jego możliwości. Dopuszcza się aby model nie był umieszczony w obudowie, jeżeli jego przeznaczeniem jest montaż jako moduł w innym urządzeniu. Każdy zgłoszony na konkurs model musi mieć załączony schemat ideowy oraz krótki opis działania i uruchomienia.
Komisja konkursowa dokona oceny (w skali 1-5) zgłoszonych prac pod kątem sprawności technicznej (sprawdzenie parametrów), estetyki i powtarzalności wykonania. O kolejności miejsc zdecyduje suma zdobytych punktów. Członkiem komisji oceniającej nie może być uczestnik konkursu. Komisja z oceny zgłoszonych prac sporządzi protokół będący jedynym dokumentem przeprowadzonego konkursu; protokół zostanie przekazany redakcji "Świata Radio" a jego treść zostanie również opublikowana na stronie internetowej portalu SP-QRP.
Skład komisji konkursowej zostanie ogłoszony przez organizatorów podczas otwarcia spotkania QRP; praca jej członków jest całkowicie społeczna i dobrowolna. Po konkursie modele pozostają własnością twórcy, chyba że konstruktor zdecyduje inaczej.
Opisy wyróżnionych modeli wraz ze zdjęciami zostaną opublikowane na łamach "Świata Radio", "Elektroniki Praktycznej" i SP-QRP.PL, a konstruktorzy zostaną wyróżnieni "Certyfikatem Konstruktora". Prace wyróżnione w konkursie zostaną nagrodzone upominkami ufundowanymi przez sponsorów.
Konkurs odbywa się pod patronatem redakcji "Świata Radio", "Elektroniki Praktycznej" i portalu SP-QRP.PL.
Kontakt e-mail: konkurs2010@sp-qrp.pl.

Artykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=1924
Zamieszczono: 20-02-2010. Dział: I.Ś.R - Wydarzenia, informacje KF/UKF