Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS

Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, oprócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych: POLSAT+, CANAL+ , CYFRA+ oraz N, i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.

Program KRÓTKOFALOWCY BIS po kazdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego. Najbliższe wydanie programu w niedzielę  dnia 16 stycznia 2011r. jak zwykle o godzinie 21.00, tym razem powtórzenie premierowego wydania.
W programie między innymi reportaż zimowy z Góry Ślęża k / Wrocławia, gdzie pracują od pewnego czasu przemienniki na 2 m i 70 cm. Będzie również przypomniana pierwsza w Polsce wizyta sławnego dx–mena z Anglii, Rogera Westerna G3SXW oraz jego kolegi Lionela Parkera G5LP, którzy odwiedzili bardzo aktywny na Dolnym Śląsku Klub Krótkofalowców PZK SP6PRT, działający przy Śląskim Okręgu Wojskowym. Klub ten niedawno obchodził 50 – tą rocznicę swojego istnienia. Działa bardzo aktywnie na wielu polach, prowadzi między innymi cykliczne szkolenia i spotkania dla nowych krótkofalowców, skupia elitę amatorskiego radia z Wrocławia i Dolnego Śląska. Działalność Klubu SP6PRT może być przykładem do naśladowania dla innych klubów, działających nie tylko w regionie Dolnego Śląska.
Informuję jednocześnie, że od nowego roku wznowione są emisje na żywo o 21.00 tego samego programu, który jest nadawany w EDUSAT. Proszę kliknąć na STUDIO ATV. Zaraz po programie około 21.30 są nadawane uzupełniające informacje z ostatniej chwili ze studia.
Przypominam, że każdy nowy program Krótkofalowcy Bis jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl, zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT, jedynej w Polsce stacji edukacyjnej i nie kodowanej.

Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.plArtykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=2049
Zamieszczono: 16-01-2011. Dział: I.Ś.R - Wydarzenia, informacje KF/UKF