Konferencja ARISS

Redakcja miesięcznika Świat Radio objęła honorowym patronatem medialnym Ogólnopolską Konferencję Uczestników Programu Edukacyjnego ARISS, która odbędzie się w dniach 14-16 października br. w Kole. Wystąpienia zaproszonych gości rozpoczną się 15.10.2011 (sobota) o godzinie 9:30 w Miejskim Domu Kultury w Kole, ul. Słowackiego 5. Popołudniowa sesja jest zaplanowana w Zespole Szkół Technicznych w Kole.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się między innymi:
- co to jest organizacja ARISS oraz Grupa ARISS Polska;
- jak wygląda "życie" wokół Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK);
- co należy mieć, aby móc we własnej szkole zorganizować amatorską telekonferencję dla uczniów z astronautą przebywającym w kosmosie na MSK. Taka "telekonferencja" ma nazwę szkolnego kontaktu ARISS, jest dostępna dla każdej szkoły i trzeba mieć głównie chęci i zainteresowanie tematem (wersja minimum);
- jak wypełnić wniosek aplikacyjny o szkolny kontakt ARISS;
- gdzie uzyskać wsparcie w organizacji szkolnego kontaktu ARISS.

Organizatorzy pragną, aby każdy uczestnik powrócił do domu z wiedzą jak przystąpić  do realizaacj "szkolnego komtaktu ARISS" w swojej miejscowości.
Więcej informacji na stronie: www.arisspolska.info/?p=1074. Darmowa rejestracja na stronie PZK: http://ariss.krotkofalowcy.org.
Dla zarejestrowanych osób przewidujemy losowanie nagród!
Ciekawy wywiad w dr Armandem Budzianowskim SP3QFE, Kontakt Koordynatorem ARISS w Polsce (koordynator.ariss@gmail.com) został zamieszczony w Świecie Radio 8/2011.
W imieniu organizatorów zapraszamy do rejestracji i udziału w konferencji.Artykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=2149
Zamieszczono: 10-10-2011. Dział: Aktualności