Alan HM135

Na łamach ŚR było już opisywanych kilka modeli radiotelefonów firmy Alan dostępnych na krajowym rynku. Z przyjemnością pragniemy zaprezentować najnowszy model samochodowego radiotelefonu VHF - Alan HM135, jaki pojawił się w Polsce dzięki firmie Alan z Jawczyc.

Od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka było widać, że mamy do czynienia z solidną obudową odporną na uszkodzenia mechaniczne. Wygląd płyty czołowej nie odbiega od wzornictwa na najwyższym światowym poziomie, zaprojektowanej właśnie pod kątem instalacji i obsługi w samochodzie.
Minimalizacja liczby elementów zewnętrznych powoduje, że opanowanie całej procedury obsługi urządzenia nie jest trudne. Tym niemniej warto na początku zaznajomić się z instrukcją obsługi radiotelefonu.
Oferowany od niedawna radiotelefon jest w klasie radiotelefonów jednopasmowych interesującym urządzeniem. Pomimo małych rozmiarów dysponuje mocą od 4 do 25 watów, bez konieczności instalowania wentylatora chłodzącego. Pokaźnych rozmiarów radiator jest w stanie skutecznie odprowadzić ciepło wydzielane podczas nawet długich seansów nadawania bez szkody dla radiotelefonu. Według relacji korespondentów Alan HM135 nadaje klarowny i czysty sygnał, doskonale czytelny nawet przy niskim poziomie.

Andrzej Janeczek

Pełny tekst na stronach magazynu ŚR 02/2005

Artykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=26
Zamieszczono: 27-01-2005. Dział: Test