Witek z wizytą u Maćka WQ7X i praca jako W7/SP9MRO

Witek SP9MRO był na na początku maja 2006 z wizytą u Maćka WQ7X w Phoenix Arizona, gdzie pracował jako W7/SP9MRO. ...

Witek zaliczył 1836 QSO's ze stacjami z około 100 podmiotów DXCC, w tym 112 QSO's z Polską w czasie 5 dni pobytu u Maćka WQ7X w Phoenix, Arizona. Na zdjęciu poniżej Maciek WQ7X:

Praca Witka SP9MRO odbywała się na pasmach 14, 18 i 21 MHZ. Stacja Maćka to Qubical Quad 4 elementy na wyższe pasma, YAESU FT-1000D oraz wzmacniacz Alfa około 1 KW. Maciek stwierdził, że przed i po wizycie Witka SP9MRO zniknęły warunki na Europę, ale w czasie tego pobytu nie były złe. Na zdjęciu poniżej Witek SP7MRO w czasie " ... CQ SP de W7/SP9MRO ...":

Na zdjęciu poniżej Qubical Quad Maćka WQ7X:

W czasie krótkiego 8 dni pobytu w USA Witek i Maciek byłi gośćmi honorowymi Central Arizona DX Club na comiesięcznym grillu. Przybyło na to spotkanie ponad 130 osób, w tym niektórzy nawet z sąsiednich stanów. Wielu uczestników to uczestnicy albo organizatorzy największych światowych ekspedycji. W czasie krótkiego wystąpienia Witek SP9MRO opowiedział o swoich wyprawach w tym do Dubaju i pracy pod znakiem A61AX. W czasie długiego spotkania uczestnicy rozważali ewentualną wspólną ekspedycję do jednego z najbardziej poszukiwanego kraju świata.

Następne zdjęcia ze spotkania Central Arizona DX Club.

Od prawej Maciek WQ7X, Vince K5VT oraz Witek W7/SP9MRO. Vince K5VT był organizatorem na Duce Island.

Grill na Central Arizona DX  Club, w czasie którego obyło się szereg ciekawych prezentacji, w tym z ostatniej ekspedycji na Bora-Bora.

Często słyszany w SP, Rainhard  W7/DL1UF z lewej (od 25 lat w Arizonie!) i Monty N7CIX z prawej.

 

Info de sp3iq.Artykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=604
Zamieszczono: 15-05-2006. Dział: I.Ś.R - Wydarzenia, informacje KF/UKF