Dni Osięcin

W dniach 1-3 maja Dom Kultury w Osięcinach zamienił się w operatornie. Wbrew obawom organizatorów frekwencja dopisała nie tylko w eterze, ale również „na żywo”, dzięki czemu Stacja SN0DN pracowała pełną parą i mogła nawiązać wiele łączności. Podczas pierwszego dnia pracy stacji Osięciny nagle awansowały niemal do rangi miasta i przeżyły istny najazd kolegów i koleżanek wraz z rodzinami, co było wyjątkowo miłe. Przez okres trzech dni stacja przeprowadziła około 800 łączności, zaliczając cztery kontynenty.

Wiedza historyczno-geograficzna koleżanek i kolegów biorących udział w zabawie i odpowiadających na pytania okazała się bardzo wielka, w związku z czym etatowa „sierotka” Urzędu Gminy, który ufundował nagrody, dostała zadyszki podczas losowania i stwierdziła, że następnym razem ma ją zastąpić ktoś inny. Ponieważ warunki propagacyjne nie pozwoliły na pracę na paśmie 2m, a zgodnie z regulaminem za łączności na tym paśmie również przypadała nagroda, organizatorzy, czyli Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Osięcinach, postanowili przekazać ją na pasmo KF.
Z przyjemnością informujemy, że osoby, na które padł szczęśliwy los, to:
SQ3XBC kolega Antoni z Glinna - miecz
SP2EUI kolega Waldemar z Torunia - mieczyk

Organizatorzy chcieliby złożyć wielkie podziękowania kolegom, którzy swoją pracą, radami i czynnym uczestnictwem (a nierzadko również własnym sprzętem) pomogli zorganizować całą zabawę:
SP2IAZ
SP2IKP
SP2ILQ
SP2JVT
SP2MSL
SP2OFF
SP2UV
SP2XF
SQ2EAW
SQ2MSL

Organizatorzy mają nadzieję, że nagrody zawisną na ścianie, a nie zostaną użyte do niecnych celów, oraz że za rok spotkamy się w tak dużym (albo większym) gronie. Kartki QSL i dyplomy zostaną rozesłane ciągu trzech tygodni.

73 Cezary SQ2CFL

Artykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=611
Zamieszczono: 18-05-2006. Dział: Aktualności