Zawody krótkofalowców z Ziębic.

V zawody dolnośląskie krotkofalowców Polskich odbyły się w dniu 07 maja br na pasmach KF i UKF.  Organizatorami zawodów są krótkofalowcy SP6KYU z Ziębickiego Centrum Kultury.

Stacja KF pracowała z siedziby klubu z ZCK przy radiostacji zasiedli Jacek SP6AKU i nasłuchowiec Alan SP6-01-351, którzy przeprowadzili 75 łączności z całą Polską.  Radiostacja UKF pracowała z terenowego QTH Srebrna Góra- forty.

Prezes klubu Kazik SP6QKC i ekipa klubowa w składzie SQ6DGR Rysiek, SP6QKA Piotrek przeprowadziła 32 łączności radiowe. Rozliczenie zawodów i ogłoszenie wyników w miesiącu wrześniu 2006. Łącznie w zawodach wzięły udział 126 radiostacji klubowych i indywidualnych z całej polski, gościnnie kilka stacji niemieckich, czeskich. Rok 2006 to kolejny sukces organizacyjny krótkofalowców z Ziębickiego Centrum Kultury spod znaku SP6KYU.

Za rok klub SP6KYU obchodził będzie 10 rocznicę swojego funkcjonowania na amatorskich pasmach krótkofalarskich, już teraz rozpoczęto przygotowania do jubileuszu i V-tych Zawodów Dolnośląskich.

Info de sp3iq.Artykuł pochodzi z serwisu internetowego miesięcznika Świat Radio
http://www.swiatradio.com.pl/virtual/article.php?sid=633
Zamieszczono: 29-05-2006. Dział: I.Ś.R - Wydarzenia, informacje KF/UKF