Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal

   Ustaw nas jako strone startow  Dodaj nas do swych ulubionych stron  ŚR News - kanał RSS  ŚR Forum  - kanał RSS  ŚR - kanał  Facebook  ŚR - kanał Twitter                

           
 
   
Świat Radio 07-08/2021        Spis treści
       Od redakcji

ŚR 08/2021 - okładka

Kalendarz wydarzeń
     Lipiec
ŚR Kalendarz wydarzeń - kanał RSS
NPWŚCPS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nasi partnerzy
Polski Związek Krótkofalowców

Radiowy Biuletyn Informacyjny

Propagacja

Goście na serwisie

     Zobacz w większym oknie


       Od redakcji
Sprzęt radiowy dla każdego

ŚR nr 11/2012

W ostatnim czasie miały miejsce dwa ważne wydarzenia, których nie mogliśmy przeoczyć: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach (MSPO 2012) i Zjazd Techniczny SP w Burzeninie. Obie imprezy zgromadziły rekordową liczbę uczestników.
Wszyscy wiemy, że wojsko jest nierozerwalnie związane z łącznością radiową. Sprawna łączność jest niezbędna zarówno na polu walki, jak i w czasie pokoju. XXI wiek to czas integracji środków komunikowania.
Operacje połączone, zwłaszcza funkcjonowanie oddziałów specjalnych czy zarządzanie kryzysowe, wymagają integracji środków łączności - jest to klucz do efektywnego wykorzystania różnych komponentów operacyjnych i skutecznego dowodzenia, a co za tym idzie - sukcesu każdej misji. Dlatego właśnie prezentujemy produkty firm związanych z radiokomunikacją, które były pokazywane podczas ostatniego MSPO.
I Zjazd Techniczny SP potwierdził dużą różnorodność zainteresowań technicznych polskich radioamatorów. Dowodem na to jest finał konkursu PUK 2012, do którego zgłoszono 16 prac. Komisja konkursowa nie wyłoniła najlepszej pracy, natomiast wyróżniła wszystkich uczestników. Być może dzięki ankiecie zamieszczonej na naszym serwisie Czytelnicy Świata Radio wyłonią temat dla nich najciekawszy. Wyniki ankiety będą miały wpływ na kolejność publikacji opisów na naszych łamach.
Warto dodać, że organizatorzy zjazdów technicznych rozpoczynają już przygotowywania do kolejnych imprez w 2013 r. To bardzo dobrze, bo takie spotkania, połączone z prezentacją nowoczesnego sprzętu, wykładów i giełd, oprócz swojej podstawowej, edukacyjnej i rozrywkowej funkcji, spełnią również bardzo ważną rolę w integracji radioamatorskiego środowiska.Wprawdzie dwie duże imprezy zdominowały tematykę tego numeru, to jednak i inne artykuły są godne polecenia.
Jednym z nich jest test nowego odbiornika PMSDR. Urządzenie może pracować w zakresie 0,1-72 MHz, ale po rozszerzeniu o opcjonalne zakresy będzie to z pewnością RX dla każdego.
Także opis wykonania transwertera 70/28 MHz wg OZ2M na pewno spotka się z zainteresowaniem konstruktorów przymierzających się do zbudowania przystawki umożliwiającej pracę w nowym paśmie 4 m.
Laboratoria szkół i uczelni technicznych o profilu radiowym powinny zwrócić uwagę na prezentację nowoczesnych zestawów edukacyjnych, przeznaczonych do eksperymentów z mikrofalami.
Z kolei do serwisów cyfrowego radia mobilnego skierowana jest druga prezentacja z ofertą trzech testerów radiowych DMR.
Przyjemnej lektury!

Redaktor naczelny  
Andrzej Janeczek  

redakcja@swiatradio.com.pl  All rights reserved by Wydawnictwo AVT Korporacja Sp. z o.o. © Świat Radio
Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal