Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal

   Ustaw nas jako strone startow  Dodaj nas do swych ulubionych stron  ŚR News - kanał RSS  ŚR Forum  - kanał RSS  ŚR - kanał  Facebook  ŚR - kanał Twitter                

           
 
   
Świat Radio 07-08/2021        Spis treści
       Od redakcji

ŚR 08/2021 - okładka

Kalendarz wydarzeń
     Lipiec
ŚR Kalendarz wydarzeń - kanał RSS
NPWŚCPS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nasi partnerzy
Polski Związek Krótkofalowców

Radiowy Biuletyn Informacyjny

Propagacja

Goście na serwisie

     Zobacz w większym oknie


       Od redakcji
Dla młodych radioamatorów

ŚR nr 01/2014

Z zadowoleniem przyjąłem pomysł popularyzacji programu "Radioreaktywacji" przez włączenie w przedsięwzięcie klubów krótkofalarskich z terenu całego kraju. Niezależnie od tego, czy nazwa "Zawody Radioreaktywacja 2014" jest właściwa, czy nie i czy regulamin jest dopracowany - najważniejszy jest cel akcji, to znaczy propagowanie krótkofalarstwa wśród dzieci i młodzieży.
Nic nie jest doskonałe od razu i zapewne czas zweryfikuje, jakich zmian należy dokonać, aby wszyscy byli usatysfakcjonowani.Z korespondencji, jaka trafiła do nas w czasie powstawania regulaminu zawodów (opublikowanego wewnątrz numeru), pozwolę sobie zacytować dwa, jak myślę wyjątkowo trafne zdania znanych działaczy krótkofalarskich.
3Z6AEF: Chodzi o ideę namówienia klubów do aktywności edukacyjnej i przyciągnięcia dzieciaków do naszego niszowego hobby.
SP2JMR: Starsi, doświadczeni krótkofalowcy mają tu ogromną rolę do odegrania, ale na nic ta rola, skoro nie będzie chętnych do czerpania wzorców godnych naśladownictwa.
Już rok temu pisałem w tym miejscu, że każdy może realizować swój pomysł na zachęcenie młodych ludzi (jeszcze bez licencji) do zabawy w radioamatorstwo. Przecież liczy się każda okazja, aby umożliwić najmłodszym przeprowadzenie samodzielnych łączności radiowych i pokazanie, że nie tylko komórka, Internet czy Skype pozwalają komunikować się z całym światem. Pokazujmy, że krótkofalarstwo jest wszechstronnym hobby skupiającym zwolenników DX-owania i wypraw radiowych, uczestniczenia w zawodach krajowych i zagranicznych, zbierania krótkofalarskich dyplomów i kart QSL, "łowów na lisa", samodzielnego konstruowania urządzeń nadawczo-odbiorczych i antenowych, łączności emisjami cyfrowymi z wykorzystaniem komputera oraz specjalistycznego oprogramowania. W radiowym hobby naprawdę każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie!
Bardzo byśmy chcieli, aby propagowanie krótkofalarstwa wśród młodzieży nie ograniczało się do okazjonalnych akcji, ale by codziennie, w każdej sytuacji przekazywać miłość do tego hobby kolejnemu pokoleniu.
Także "Świat Radio" ma wiele pomysłów do realizacji na polu szkolenia młodzieży. Przygotowując pierwszy numer nowego roku, chciałem rozpocząć prezentowanie najmłodszym konstrukcji dla początkujących. Jestem przekonany, że przez budowę najprostszych układów radiowych również można wciągnąć w arkana radiotechniki zupełnie młodych ludzi. Mam nadzieję, że do opracowywania kolejnych "zabawek" z planowanej serii Eksperymentalnych Konstrukcji Radiowych włączą się nasi Czytelnicy. My, w miarę możliwości, będziemy pokazywali więcej prostych układów, takich jak opisany odbiornik Fala czy transceiver MA-12, które pozwalają stawiać pierwsze kroki w krótkofalarskim świecie.
Wszystkiego najlepszego w 2014 roku!

Redaktor naczelny  
Andrzej Janeczek  

redakcja@swiatradio.com.pl  All rights reserved by Wydawnictwo AVT Korporacja Sp. z o.o. © Świat Radio
Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal