Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal

   Ustaw nas jako strone startow  Dodaj nas do swych ulubionych stron  ŚR News - kanał RSS  ŚR Forum  - kanał RSS  ŚR - kanał  Facebook  ŚR - kanał Twitter                

           
 
   
Świat Radio 07-08/2021        Spis treści
       Od redakcji

ŚR 08/2021 - okładka

Kalendarz wydarzeń
     Lipiec
ŚR Kalendarz wydarzeń - kanał RSS
NPWŚCPS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nasi partnerzy
Polski Związek Krótkofalowców

Radiowy Biuletyn Informacyjny

Propagacja

Goście na serwisie

     Zobacz w większym oknie


       Od redakcji
Udany debiut RadioExpo

ŚR nr 12/2014

W tym roku po raz pierwszy w Polsce miała miejsce impreza w całości skierowana do specjalistów związanych z radiokomunikacją profesjonalną.
Do niedawna branża radiowa nie miała szczęścia do właściwej prezentacji produktów i technologii z zakresu profesjonalnej łączności radiowej. Co prawda na przestrzeni ostatnich 20 lat odbywały się w Polsce różnego rodzaju targi i konferencje połączone z wystawami, na których prezentowano także łączność radiową: Infosystem w Poznaniu, Comnet i KOMTEL w Warszawie, Intertelecom w Łodzi. Ta ostatnia impreza (Targi Komunikacji Elektronicznej) przez dwa minione lata odbywała się w ekskluzywnym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym, ale w tym roku, ze względu na nikłe zainteresowanie firm, nie odbyła się. Pamiętam, że w 2000 roku miały miejsce targi sprzętu radiowego w Solcu Kujawskim, ale była to impreza jednorazowa. Co dwa lata w środowisku akademickim jest organizowana wystawa z okazji KKRRiT.Jeśli chodzi o profesjonalną łączność wojskową, służb policyjnych i formacji bezpieczeństwa, to - po zaprzestaniu konferencji i wystaw WKTiŁ w Zegrzu - jest ona obecna na Europoltechu w Warszawie i MSPO w Kielcach. Na obu wymienionych imprezach łączność radiowa zajmuje niewiele miejsca, ale zawsze chętnie je odwiedzamy, aby zobaczyć, a potem prezentować naszym Czytelnikom najnowocześniejsze rozwiązania radiowe.
Jesienią tego roku po raz pierwszy w Polsce odbyła się impreza w całości skierowana do specjalistów związanych z radiokomunikacją profesjonalną - RadioExpo. Wystawie prezentującej najnowsze rozwiązania i technologie radiowe towarzyszyła konferencja, podczas której była możliwa wymiana poglądów i doświadczeń, a także promowanie i wspieranie rozwoju profesjonalnych systemów łączności radiowej.
W tegorocznej wystawie wzięło udział kilkanaście firm, które zaprezentowały produkty i usługi na najwyższym, światowym poziomie. Na tej niewątpliwie udanej imprezie udało nam się spotkać kilkunastu krótkofalowców. Mam nadzieję, że zamieszczona wewnątrz numeru relacja pozwoli bliżej poznać przedstawione tematy i produkty.
Myślę, że w tym miesiącu ciekawym tematem dla krótkofalowców jest opis nowoczesnego transceivera SunSDR2. Urządzenie jest programowalne i dzięki temu z łatwością może dotrzymać kroku rozwojowi techniki - jego unowocześnienie i dalszy rozwój wymaga przeważnie tylko aktualizacji oprogramowania, co jest znacznie łatwiejsze i tańsze do zastosowania niż modyfikacja klasycznego rozwiązania układowego.
Konstruktorów urządzeń home made z pewnością zainteresują nowe rozwiązania przedstawione w ramach konkursu PUK 2014. W bieżącym numerze prezentujemy bardzo prosty i łatwy do wykonania interfejs komputer-radiostacja, który umożliwia bezpieczną pracę emisjami cyfrowymi.

Serdeczne życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku!

Redaktor naczelny  
Andrzej Janeczek  

redakcja@swiatradio.com.pl  All rights reserved by Wydawnictwo AVT Korporacja Sp. z o.o. © Świat Radio
Medical cosmetologyMonitoring Counter-Strike 1.6 serversAll for Counter Strike 1.6Sport siteCounter Strike 1.6 and Minicraft portalLytkarino Counter Strike 1.6 portal